Medicína

Odbornost a komfort v nové pražské multioborové klinice


Kategorie: Aktuality 
14.březen 2019

Úzká specializace charakteristická pro dnešní medicínu si zároveň žádá perfektní mezioborovou spolupráci lékařů. Otevření nové multioborové kliniky v Praze na Budějovické pomůže zkvalitnit léčebnou péči a pacientům přinese zvýšení komfortu. Na jednom místě je zde oční klinika, diabetologické centrum i urologická klinika. Celková hodnota investice do přestavby tohoto zdravotnického zařízení dosáhla téměř 40 milionů korun.

Petr Kocian, majitel a generální ředitel sítě Neovize Group, která kliniky provozuje, uvedl na slavnostním zahájení počátkem března 2019 jak důležitá je spolupráce mezi pracovišti a návaznost péče. Základní spektrum péče je hrazeno pojišťovnami. Všechna pracoviště mají smlouvu se zdravotními pojišťovnami a pacienti si tak platí jen tu část, která z veřejného zdravotního pojištění hrazena není.

DiaVize zajišťuje komplexní léčbu v součinnosti s pacienty. Její vedoucí lékařkou je MUDr. Marta Kmentová. Příkladem choroby vyžadující interdisciplinární přístup je cukrovka. Znamená zvýšené riziko problémů souvisejících se srdcem a cévami (infarkt myokardu, mozková příhoda - mrtvice, ateroskleróza, zvýšený cholesterol a hypertenze). Mimo časté postižení dolních končetin (diabetická noha) cukrovka může vést i k očním komplikacím (retinopatii, glaukomu – zelený zákal a kataraktě - šedý zákal). Důležitá je proto pravidelná kontrola očí specialistou, obzvláště v případě retinopatie, jejíž počáteční stádia neprovázejí takřka žádné příznaky. DiaVize poskytuje svou péči jak diabetikům, tak i pacientům s endokrinologickými onemocněními a rovněž spolupracuje s očním i urologickým pracovištěm. (Diabetici, častěji než zdravá populace, trpí urologickými obtížemi a sexuálními problémy).

DuoVize – moderní klinické pracoviště – primářkou je MUDr. Lucie Valešová, disponuje nejmodernějším optickým vybavením (např. nitrooční čočky pro téměř všechny pacienty s kataraktou),  odborníci se zaměřujíi na laserové operace dioptrických vad, operace sítnice, keratokonu nebo dokonce i operace očních víček. Pracoviště je vybaveno nejmodernější verzí femtosekundového laseru VisuMax 500 a novým fakoemulzifikačnmo přístrojem. Přístrojové vybavení je srovnatelné s obdobnými předními pracovišti ve světě. Kromě operačních přístrojů je zde i nové diagnostické vybavení.

UrokliniKum – je dalším pracovištěm Neovize Group. Zabývá se komplexní péčí o urologické zdraví mužů i žen. V případě slabšího pohlaví se často jedná o řešení infekce močových cest a zánětů močového měchýře, které se objevují opakovaně a výrazně tak komplikují život.   Ostych, obavy, někdy i strach brání ve včasném řešení urologických problémů ženám, ale také mužům. V ambulanci kliniky pracují špičkoví specialisté v oblasti diagnostiky i léčby urologických nádorů, ale i nenádorových urologických onemocnění, problémů týkajících se sexuálního zdraví nebo andropauzy. Kromě urologických vyšetření se zde provádí i menší operační zákroky včetně vasektomie, která se stává stále populárnější metodou antikoncepce.

Dle TZ

www.guideline.cz

www.diavize.cz

www.duovize.cz

www.uroklinikum.cz

Autor: MUDr. Olga Wildová