Medicína

Navigace Naviterier na konferenci INSPO


Kategorie: Aktuality 
11.březen 2019

Jediná mobilní aplikace, která pomáhá navigovat uživatele se zrakovým postižením po chodnících a přes přechody. Její tvůrci ji za uplynulý rok vylepšili o řadu nových funkcí, které představí 30. března 2019 ve svém stánku na konferenci INSPO v Kongresovém centru Praha.  Registrovaným návštěvníkům konference ji už nyní nabízejí na měsíc zdarma. Díky tomu se snadno dostanou nejen na konferenci, ale i na další zajímavá místa v Praze.

Jedná se o mobilní aplikaci pro iPhone či iPad, která pomáhá nevidomým lidem samostatně zvládnout těžké situace jako je překonání rušné křižovatky, nalezení nejlepší pěší trasy nebo zorientování se poslepu na chodníku.

Aplikace popisuje trasu podobně, jako by ji popisoval člověk. Navíc je napojena na linku Navigačního centra SONS, která pomůže i v nejkrizovějších situacích. Dokáže nahradit stávající navigace a aplikace informující o objektech v okolí, je přesnější, bezpečnější a určena právě těžce zrakově postiženým.

Od loňského roku bylo přidáno plno nových funkcí, jako například start z GPS, takže už není třeba zadávat počáteční adresu. Navigace umí vyhledávat zastávky MHD až na jednotlivé označníky, což nezvládají Google Maps ani Mapy.cz, byla rozšířena databáze bodů zájmu o deset tisíc nových míst. Srozumitelněji popíše, co je v bezprostředním okolí. Nově i ve variantě na víkend nebo týden, což ocení hlavně příležitostní návštěvníci měst, kde už navigace funguje.

Zatím navigace funguje v Praze a za nedlouho bude i v Liberci.

Kromě toho ale společnost Naviterier už nyní nabízí registrovaným účastníkům konference, že jim poskytne aplikaci na měsíc zdarma.  info@naviterier.cz

Dle TZ

 

www.inspo.cz

www.prkonektor.cz

Autor: MUDr. Olga Wildová