Medicína

Lékárna budoucnosti na pražském Chodově


Kategorie: Aktuality 
08.březen 2019

Lékárenská síť BENU přichází s novým konceptem lékáren, první z nich otevřela v prostorách pražského Centra Chodov. Vedle designového interiéru s důrazem na otevřenost k zákazníkům přináší nový koncept také interaktivní prvky, odborné služby v oblasti dermokosmetiky, prostor pro soukromé konzultace nebo unikátní pohled do laboratoře. Do konce roku 2019 má přibýt dvacet lékáren nového typu.  Do budování nového konceptu lékáren se plánuje v České republice investovat téměř čtyřicet miliónů korun.

Jednou z novinek konceptu je využití interaktivních tabulí, na kterých zákazníci najdou klíčové informace o nabízených produktech. V novém konceptu se spojuje nejmodernější technologie s tradičními službami lékárny. V nové lékárně jsou designové interiéry, pohodlný způsob nakupování i individuální přístup k nakupujícím.

Nový koncept lékáren zdůrazňuje význam lékárenské profese, zákazníkům proto přináší pohled přímo do laboratoře, která jindy zůstává skrytá v zázemí. Prosklenými dveřmi mohou zákazníci sledovat přípravu očních kapek, mastí či dalších léků.

Koncept má rovněž otevřený či samoobslužný prodej. Volně prodejné přípravky tedy nejsou uzamčené ve vitrínách ani jinak zahrazené. Lékárna přichází s novinkami, které reagují na nejnovější spotřebitelské trendy a požadavky zákazníků. V roce 2012 první na trhu se zde odstranily bariéry mezi klientem a vystavenými produkty a byl zaveden otevřený prodej. Nová lékárna v pražském nákupním centru je první v ČR a teprve druhá ze všech 2500 poboček skupiny Phoenix v evropských zemích v novém konceptu.

Zákazníci mohou v nové lékárně využít i nadstandardní služby v oblasti prevence, například soukromé konzultace v oddělené místnosti, kde jim vyškolení lékárníci poradí ohledně onemocnění diabetem, změří hladinu cukru v krvi (screening diabetu), nebo zkontrolují lékárničku, popíší užívané léky a odhalí případné nebezpečné interakce. Termín si mohou zájemci domluvit osobně, telefonicky či online. Díky preventivním programům a soukromým konzultacím je lékárna svým zákazníkům partnerem v  péči o zdraví.

V lékárně bude k dispozici rozšířená nabídka dermokosmetiky. Zákazníci se mohou obrátit přímo na dermoporadkyni, certifikovanou lékárnici, která jim poradí a pomůže jim vybrat produkty přímo na míru jejich pleti a požadavkům.

Lékárna BENU na pražském Chodově je již čtyřicátou pobočkou v Praze, 224. lékárnou  v České republice a jubilejní 2,5 tisící lékárnou skupiny Phoenix v Evropě.  Dle TZ

www.botticelli.cz

www.benu.cz

 

Autor: MUDr. Olga Wildová