Medicína

AIMIL akce ke světovému dni cukrovky pokračuje


Kategorie: Inzerce 
21.říjen 2019
Cukrovka – diabetes mellitus je porucha funkce slinivky břišní Je charakterizována  nedostatkem inzulínu nebo jeho malou účinností. Postihuje více než 5 % obyvatelstva a reálné prognózy upozorňují na její raketový nárůst v populaci Zákeřnost onemocnění spočívá mj. také v tom, že zpočátku může ujít pozornosti. Dokladem je současná situace, kdy nejméně 200 000 lidí dosud o své chorobě neví! Světový den chce proto upozornit na všechna úskalí diabetu, na možnosti prevence i léčby.

Počet nemocných se za posledních deset let zdvojnásobil, v evropské statistice patří České republice nechvalná přední příčka. Pro nemocné znamená cukrovka změnu stravování a životního stylu, pro pojišťovny pak výdaje desítky miliard ročně. Odborníci přitom upozorňují, že ačkoliv se diabetes nedá vyléčit, jednoduchou prevencí lze nemoci předejít nebo ji oddálit.

Vzhledem k tomu, že cukrovka je celosvětovým problémem objevují se nové cesty léčby – klasická a v poslední době i ájurvédská. Například kompletně unikátní rostlinné složení přípravku Aimil BGR-34EU vzniklo v Indickém Ajurvédském Národním Výzkumném ústavu na podnět Indické vlády.

Vědci na tomto zadání pracovali 5 let a prozkoumali více než 500 bylin a rostlin z pohledů ájurvédského holistického - celostního i z pohledu západní medicíny. Navrhli unikátní složení, kde je kombinována frakce rostlin a jejich extraktů pro zvýšení účinnosti. Současně vyvinuli unikátní technologický postup přípravy, při kterém bylo zachováno působení jednotlivých rostlin za definovaných teplot a tlaků a časových sousledností při čisté biovýrobě. Byla vyloučena jakákoliv kontaminace olovem, či jinými nežádoucími látkami.

Rostlinný Ajurvédský produkt Aimil BGR-34 vyvinutý laboratoří "Rada pro vědecký a průmyslový výzkum (CSIR)" získává pozornost u lidí trpících cukrovkou v Indii stále větší pozornost. Přípravek již získal přední místo v kategorii "anti-diabetic ayurvedic procuct" v hodnocení IMS Health. V Indii je dokonce předepisován alopatickými lékaři, což prokazuje jeho účinnost.

Autor: MUDr. Olga Wildová