Medicína

Nový přístroj pro léčbu chronického selhání ledvin


Kategorie: Aktuality 
08.listopad 2018

Společnost Fresenius Medical Care, světový poskytovatel produktů a služeb pro osoby s chronickým selháním ledvin, uvádí na český trh nový přístroj pro léčbu pacientů s terminálním stadiem selhání ledvin (ESRD) s označením 6008 CAREsystem. Přináší nejvyšší standardy léčby dialýzou, optimalizuje ji a zvyšuje ekonomickou efektivitu a bezpečnost.

Inovativní hemodialyzační systém 6008 CAREsystem byl odborné veřejnosti představen na IX. sympoziu společnosti Fresenius Medical Care v Hradci Králové v říjnu 2018. 6008 CAREsystem je dalším významným krokem v cestě za minimalizací rizikových faktorů kardiovaskulárních onemocnění (CVD) a za zlepšením kvality, účinnosti a bezpečnosti dialyzační léčby. Usnadňuje a urychluje obsluhu a přináší více prostoru pro přímou péči o pacienty a zvýšení její bezpečnosti.

V rámci snižování složitosti poskytované léčby vyvinula společnost Fresenius Medical Care také nový 6008 CAREset s předem kompletně napojenými krevními sety pro všechny léčebné terapie. 6008 CAREset získal v letošním roce prestižní cenu The Red Dot Design Award v kategorii zdravotnického vybavení za svůj inovativní design.

Nový přístroj 6008 CAREsystem je navržen tak, aby v maximální míře pomáhal lékařům a sestrám na dialyzačních střediscích. Inovativní „air-free“ technologie brání kontaktu krve se vzduchem, což minimalizuje riziko srážení krve při léčbě. Díky online reinfuzi s uzavřeným okruhem není nutné odpojovat arteriální set pacienta, reinfuze probíhá současně v uzavřeném okruhu arteriální i venózní části. Snížení počtu souvisejících rizikových kroků při přípravě přístroje a vyžadovaných při interakci s pacientem v průběhu připojování a odpojování pomůže personálu a zároveň se zvyšuje bezpečnost poskytované péče pacientům. 6008 CAREsystem rovněž snižuje objem a hmotnost vyprodukovaného odpadu, a to díky automatickému vyprázdnění veškerého spotřebního materiálu. Systém je tak ekonomicky efektivnější a ekologicky šetrnější k životnímu prostředí.

„Přístroje 6008 CAREsystem jsou již s úspěchem využívány v rámci dialyzačních středisek Fresenius NephroCare a jejich přínos je tak reálně ověřen v rámci klinické praxe. Dle TZ.

www.fmc-ag.com

Autor: MUDr. Olga Wildová