Medicína

Nákup hlasem nejen pro nevidomé


Kategorie: Aktuality 
31.říjen 2018

Internetová lékárna Lékárna.cz ze skupiny Pears Health Cyber nově umožňuje nejenom nevidomým zákazníkům komfortně vyhledat a nakoupit nabízené zboží pomocí svého hlasu. Řadí se tak mezi blind-friendly společnosti, které se snaží vyjít vstříc zákazníkům se specifickými potřebami. Mezi českými lékárnami se jedná o ojedinělý počin. Je první lékárnou, která naslouchá svým zákazníkům

 „Chceme pomoci handicapovaným a nevidomým zákazníkům a současně propojit moderní technologie s reálným světem. V nakupování prostřednictvím hlasu spatřujeme budoucnost. Postupně ho bude využívat stále více zákazníků bez ohledu na handicap,“ říká Vladimír Finsterle, majitel skupiny Pears Health Cyber. Programátoři využili službu od společnosti Google na převod řeči na text. Nad touto službou vybudovali vlastní logiku na ovládání e-shopu hlasovými gesty. Uživateli tak stačí kliknout na ikonu mikrofonu, a pak už hlasem dávat pokyny, co má lékárna vykonávat.

Webové stránky lékárny jsou nyní pro všechny uživatele přívětivější a snáz se ovládají. Cílem je nejen odstraňovat překážky pro obsluhu stránek, ale současně také jít cestou moderních trendů a inovací. Zákazníci tak nejsou znevýhodněni svým zdravotním postižením, technickým vybavením, znalostmi nebo věkem, naopak pohodlně nakoupí, aniž by potřebovali myš a klávesnici.

 „Věříme, že během několika let bude nakupování pomocí hlasového ovládání e-shopu zcela běžné ve většině domácností a my chceme v tomto směru být na vrcholu,“ doplňuje Karel Klodner, výkonný ředitel Lékárna.cz.

Hlasové ovládání neboli nákup hlasem si můžete jednoduše vyzkoušet na www.lekarna.cz. Pod odkazem www.lekarna.cz/hlasove-ovladani je návod k ovládání.

Dle TZ

www.lekarna.cz

www.peprconsuklting.cz

 

Autor: MUDr. Olga Wildová