Medicína

První "psí doktorka Fanynka " v Česku


Kategorie: Novinky ze zdravotnictví Aktuality 
05.říjen 2018
V Nemocnici Na Bulovce oblíbená psí doktorka Fanynka započala koncem září 2018 poslední rok své služby. Před několika dny, přesně 27. září, měla canisterapeutická fenka zlatého retrívra Fanynka "malé velké výročí". Před šesti lety jí jako malé štěňátko předávaly Pomocné tlapky na Oddělení následné péče Nemocnice Na Bulovce a zároveň nové paničce - klinické psycholožce Lence Procházkové, u které je v rodině, a která s ní denně docházela do práce.

Fanynka tedy vstoupila do svého sedmého roku služby, ale ten bude už velmi specifický. Fanynka totiž půjde během roku 2019 do zaslouženého canisterapeutického důchodu a za pacienty dochází už jen ve velmi šetřícím režimu a pouze na Neurologické oddělení.

 Jejím největším úkolem je se teď naučit být i přes den doma, což je pro všechny pejsky běžná věc, ale Fanynka na to není moc zvyklá. Jako první "psí doktorka" v Česku totiž celé dny pomáhala léčit pacienty v Nemocnici Na Bulovce. Její medicínou byla láska, vstřícnost, šikovnost a  - srst.

 Díky Fanynce vzniklo v Nemocnici Na Bulovce i canisterapeutické centrum. Má i své facebookové stránky CC – Canisterapeuticke centrumhttps://www.facebook.com/CanisterapeutickeCentrum/. Fanynka si zaslouží obrovské poděkování a respekt, které za všechny vyjádřil tiskový mluvčí FN Bulovky. Dle TZ

 

martin.salek@bulovka.cz

Autor: MUDr. Olga Wildová