Medicína

Pražský oční festival


Kategorie: Aktuality 
01.říjen 2018

V Paláci Žofín proběhne 5. října 2018 již šestý ročník Pražského festivalu očních lékařů, kterého se každoročně účastní až 300 lékařů a sester. V rámci festivalu se představí celkem 15 přednášejících, mnozí ze zahraničí.

Jedním z odborníků bude světově uznávaný oční chirurg a bývalý prezident Evropské společnosti pro kataraktovou a refrakční chirurgii Roberto Bellucci. Bude prezentovat dvě přednášky a zúčastní se internetové diskuze s odborníky z celého světa na téma Inovace v chirurgii keratokonu. Dále mu v rámci festivalu bude předána cena za celoživotní přínos očnímu lékařství.

"Druhým zvučným jménem je Giorgio De Santi, oční lékař, který při léčbě zraku využívá i účinky homeopatie. Oba lékaři dorazí do Prahy z Itálie,“ informuje Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini, která festival každoročně pořádá.

Pražský oční festival přitahuje pozornost odborné veřejnosti nejen díky vysoké informativní hodnotě a kvalitě přednášených příspěvků, ale také jejich technickým zpracováním. „Stejně jako ročníky předešlé představí i letošní ročník festivalu přehlídku kazuistik z běžné praxe. Každá z kazuistik je obohacena o otázky pro publikum, které s přednášejícím aktivně komunikuje pomocí hlasovacího zařízení. Tím se zvyšuje edukační charakter celé akce. Lákadlem pro účastníky letos není pouze velmi kvalitní program, sestavený ze zajímavých odborných přednášek, ale také kulturní program, v rámci kterého letos mimo jiné vystoupí zpěvačka Lucie Bílá,“ přiblížil program Ondřej Wilczynski, člen organizačního výboru Pražského očního festivalu.

Na Pražském očním festivalu  si každoročně v říjnu oftalmologové  vyměňují zkušenosti z denní praxe a konfrontují zajímavé kazuistiky svých kolegů. Festival je primárně určen pro odbornou veřejnost.  Účast lékařů a zdravotnického personálu stále narůstá. Loni přesáhla 300 účastníků – dvě třetiny lékařů a třetina zdravotních sester. Oční klinika Gemini pořádáním festivalu navazuje na tradici odborných seminářů, které každoročně pro lékaře v celé České republice pořádá. Pražský oční festival a také Zlínský oční festival, konají se pravidelně v březnu. Mají za úkol zvyšovat erudici lékařů i středního zdravotního personálu.   Dle TZ.

ocnifestival.cz

www.gemini.cz

www.pearmedia.cz

Autor: MUDr. Olga Wildová