Medicína

Vítězný boj s cukrem v krvi (inzerce)


Kategorie: Cukrovka Inzerce Aktuality 
25.září 2018

Onemocnění cukrovkou (Diabetes mellitus – úplavice cukrová), nabývá ve světové populaci stále většího významu. V České republice jím trpí téměř 9 % z celkového počtu obyvatel, v Evropě 7 až 10 % podle regionů a v Asii, zejména Indii, je procento ještě vyšší. Z tohoto důvodu Indická vláda vyhlásila "boj s cukrovkou" jako vládní program a investovala finanční prostředky a čas do vývoje nového účinného prostředku na bylinném základě bez vedlejších účinků.

Díky spojení vědy a Ajurvédských zkušeností a znalostí má svět nového velmi významného a silného hráče v boji proti tichému a zákeřnému zabijákovi, jakým cukrovka je.

Národní Indický botanický výzkumný ústav a Národní Indický institut léčivých a aromatických bylin za podpory Indického ministerstva pro výzkum vyvinul nový Ajurvédský preparát - doplněk stravy BGR-34EU. BGR-34EU je vhodný i pro diabetiky s diabetem 2. typu a pro pre-diabetiky (osoby se zvýšenou hladinou cukru, které zatím nesplní kritéria pro diabetes).

„Všichni víme, jak na populaci stále více působí civilizační faktory a přesun lidí do velkých městských aglomerací. To sebou nese zásadní změny životního stylu a to je živná půda pro vznik prediabetických stavů a následného rozvinutí onemocnění cukrovkou. Diabetes mellitus 2. typu je zákeřný v tom, že na začátku “nebolí“, nedává o sobě výrazně vědět, přichází nenápadně,“ říká  MUDr. Ioannis Svilias.

„Spouštěčů je celá řada a navíc se vyskytují i v kombinacích. Patří mezi ně nedostatek pohybu, nevhodný jídelníček, stres, životní prostředí, oxidativní stres a další. Za produkci inzulinu v těle je odpovědná slinivka, respektive ß-buňky ve slinivce, které jsou současně velmi citlivé na oxidační stres, tedy na volné radikály v těle. Diabetes mellitus 2. typu vzniká při kombinaci porušené sekrece inzulínu a jeho působení v cílových tkáních. Cukrovka se bohužel netočí pouze kolem slinivky, tělo funguje jako celek a je tedy nutné na něj jako na celek pohlížet. A toto splňuje právě Ajurvéda, která je celostní medicínou - tedy celostním pohledem na tělo a jeho potíže - tedy i na cukrovku.“

Díky více než pětiletému vývoji, který využíval bohatých 5000letých Ajurvédských znalostí a zkušeností a současným moderním technologiím a prostředkům, se podařilo vyvinout nový Ajurvédský doplněk stravy. Výzkumníky bylo zkoumáno, studováno a prověřováno více než 500 různých rostlin, finální složení doplňku stravy je postaveno na unikátní kombinaci šesti vybraných rostlinách.

Jednotlivé rostliny a jejich kombinace byly podrobovány optimalizačním studiím pro stanovení jejich správného vzájemného poměru. Ve finálním složení jsou kombinované dvě frakce (pulvis a extrakt). Nakombinováním různých množství těchto dvou frakcí a různých částí výše uvedených rostlin bylo dosaženo unikátního výsledku. Doplněk stravy BGR-34EU disponuje 34 důležitými deriváty rostlinných složek.

Všechny rostliny jsou u nás už známé:
Dřišťál chitria / osinatý (Berberis aristata) a indicky: Daruharidra
- přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému - cholesterolu v krvi, a k normální hypolipidemické reakci.
Křídlok vakovitý (Pterocarpus marsupium) a indicky: Vijaysar
- Bohatý na flavonoidy nebo bioflavonoidy. Bioflavonoidy jsou látky rostlinného původu, které najdeme ve všech rostlinných buňkách, a jsou pro naše tělo nepostradatelné. Jsou řazeny mezi látky s antioxidačními účinky, které mají příznivý účinek na lidský organismus. Ajurvédská medicína doporučuje výrobu nádob na pití ze dřeva Křídloka vakovitého (Pterocarpus marsupium) a to hlavně z důvodů jeho pozitivního vlivu na harmonizaci hladiny cukru v krvi, pro očistu krve a pro lepší trávení.
Gymnéma lesní (Gymnema sylvestre) a indicky: Gurmar
- přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti, působí na metabolismus glukózy, metabolismus tuků a hlavně přispívá k normální hladině cukru v krvi.
Mořena srdčitá (Rubia cordifolia) a indicky: Majeeth
- přispívá k normální funkci imunitního systému - antioxidant a hlavně k normální funkci močové soustavy, ledvin a metabolismu cukrů.
Pískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum) a indicky: Methika
- přispívá k normální hladině glukózy v krvi a k metabolismu lipidů.
Chebule srdčitá kmen, jinak také Indický chinin (Tinospora cordifolia) a indicky: Giloy- přispívá k normální funkci močových cest a k normální hladině cukru v krvi a současně přispívá k normální imunitě - antioxidant.

V před-klinické studii provedené v Indii začalo testování u 100 lidí ve dvou skupinách. Jedna skupina s doplňkem stravy a druhá skupina s placebem. Testování trvalo 20 týdnů (4 týdny = startovací perioda + 16 týdnů testování). Hodnoty glykovaného hemoglobinu se snížily z 95,6 ± 11,5 na 75,8 ± 09,9, což bylo ve skupině na BGR-34 považováno za vysoce významný pokles. Naproti tomu ve skupině na placebu bylo během sledovací periody trvající 16 týdnů zaznamenáno relativně méně významné snížení hladiny glykovaného hemoglobinu, a to z 99,1±10,5 na 88,6±13,0. (viz tabulka).

Dobrou zprávou pro trpící cukrovkou a jejich rodiny je, že BGR-34EU po dvouletém působení na indickém trhu, kde si získalo důvěru více než dvou milionů nemocných cukrovkou, přichází na český i evropský trh. Postupně se bude dostávat do všech prodejních míst, nejdříve však bude možno BGR-34EU získat na speciálním e-shopu společnosti Aimil Pharmaceuticals EU.

„Může se BGR-34EU užívat s jinými alopatickými léky?“ zeptali jsme se MUDr. Ioannise Sviliase.

„Ano, BGR-34EU je bezpečný a účinný Ajurvédský doplněk stravy. Pokud již někdo v rámci léčby diabetu užívá jakékoli alopatické perorální léky nebo inzulin, může spolu s nimi začít užívat BGR-34EU. BGR-34EU funguje vyváženě s ostatními alopatickými léky a pod pečlivým dohledem svého lékaře tak můžete snížit dávkování alopatických léků, event. v případě prediabetu je přestat užívat.“

Na otázku, co Vás přivedlo až do Indie a k BGR-34EU, nám odpověděl zástupce společnosti MUDr. Tomáš Sláma.

“Pharmaceuticals India je druhá největší firma na světě vyrábějící Ajurvédskou medicínu. Byla založena 30. listopadu 1984 a jejím zakladatelem a předsedou je K. K. Sharma. Jedná se o jednu z předních společností v oblasti Ajurvédských bylinných léků a doplňků stravy. Její produkty se těší velké oblibě po celé Indii a okolí. Centrála pro Evropu, Aimil Pharmaceuticals EU, vznikla v roce 2016 a sídlí v České republice v Brně. Jejím hlavním úkolem a zaměřením je zabezpečit obchod, marketing a komunikaci v rámci celé Evropy. Aimil Pharmaceuticals EU na evropském trhu nabízí Ajurvédské produkty a doplňky stravy. Na český trh momentálně dodáváme přírodní doplněk stravy BGR-34EU, který pomáhá regulovat hladinu krevního cukru a můžeme se těšit i na další zajímavé produkty z celostní Ajurvédské medicíny, např. AmytrolEU napomáhající k normálnímu metabolismu lipidů a funkci jater a přispívá k normální antioxidační ochraně pro celý kardiovaskulární systém.“

AIMIL Pharmaceuticals EU s.r.o.
www.bgr34.cz

MUDr. Ioannis Svilias, lékař se specializací na endokrinologii a diabetologii
MUDr. Tomáš Sláma, zástupce společnosti AIMIL Pharmaceuticals EU s.r.o.

Autor: MUDr. Olga Wildová