Medicína

V Praze Holešovicích se poběží na podporu děti z dětských domovů


Kategorie: Novinky ze zdravotnictví Aktuality 
02.září 2017

Rodinný závod „Běhám pro děti!“ má za cíl finančně i mediálně podpořit projekty, které pomáhají konkrétním dětem z dětských domovů. Pořádající společnosti DEJME DĚTEM ŠANCI finančně přispěla na technické zajištění akce Nadace ČEZ.

Závod „Běhám pro děti!“ je akce pro širokou veřejnost bez ohledu na pohlaví, věk a tělesnou zdatnost. Organizuje ji již třetím rokem obecně prospěšná společnost DEJME DĚTEM ŠANCI. Letos se koná 3. září 2017 na pražském Výstavišti a stejně jako u předchozích ročníků bude výtěžek akce využit na podporu dětí a mladých a lidí z dětských domovů  na území celé České republiky. Soutěžící uhradí pouze vstupné za doprovodný program pro děti. Odměny za sportovní výkony darují partneři akce.

Nadace ČEZ poskytla pořádající společnosti finanční příspěvek ve výši 200 tisíc korun.

Z příspěvku jsou hrazeny nezbytné položky, bez kterých by nebylo možné akci uspořádat. Jedná se zejména o úhradu technického zajištění akce, ale rovněž úhradu nákladů spojených s propagací akcí, jako jsou grafické práce, tisk, služby fotografa či kameramana a úprava webových stránek.

Díky podpoře nadace bylo možno zaplatit i vystoupení kouzelníka. Společnost je ráda, že Nadace ČEZ tuto akci opakovaně podporuje, protože bez toho by nebylo možné závod na podporu dětí z dětských domovů realizovat. Tato obecně prospěšná společnost během5 let činnosti podpořila více než 2 500 konkrétních dětí celkovou částkou 18,5 milionů korun.

Zábavu na pražském Výstavišti běžcům obstarají před startem i v cíli kouzelník Pan Kravata, YouTuber Johny Machette a zpěvačka Anička Slováčková. Dle TZ.

www.cez.cz

www.nadacecez.cz

Autor: MUDr. Olga Wildová