Bylinky

Nový bylinný doplněk stravy pomáhá diabetikům


Kategorie: Bylinky Ájurvédské medicíny Aktuality Bylinky k léčbě diabetu 
30.srpen 2017

Novinkou na českém trhu je bylinný doplněk stravy upravující hladinu cukru v krvi. Složení výrobku BGR-34EU vychází z indického tradičního lékařství ajurvédy. Pomáhá zejména cukrovkářům, kteří jej mohou užívat souběžně s klasickými léky i inzulínem.

Pokud by počet diabetiků v Česku přibýval podobným tempem jako nyní, bude podle Diabetické asociace ČR v roce 2035 postižen cukrovkou každý desátý člověk. V Indii jsou tato čísla ještě vyšší, proto se stal boj s diabetem součástí vládního programu. A právě z Indie pochází nový bylinný doplněk stravy BGR-34EU, který významně pomáhá při regulaci hladiny cukru v krvi.

 „Zkratka BGR znamená Blood Glucose Regulator, tedy regulátor krevní glukózy. Číslo třicet čtyři pak značí množství rostlinných složek, které výrobek obsahuje. Doplněk stravy je čistě přírodní, jedná se o ajurvédský produkt, jenž vychází z tradičního indického lékařství starého pět tisíc let,“ objasňuje Martin Kozák, zástupce firmy Aimil Pharmaceuticals pro Evropu. V Česku byl indický doplněk stravy představen letos poprvé v Luhačovicích na konferenci při příležitosti třiapadesátého ročníku Diabetologických dnů.

Ajurvéda je v překladu nauka o životě a představuje nejstarší zdokumentovaný lékařský systém o zásadách zdravého způsobu života. Ajurvédská medicína nabízí celostní pohled na tělo a jeho potíže. Zastává myšlenku, že správnou stravou a pravidelným užíváním bylin se člověk může zbavit všech zdravotních obtíží i dlouhodobých onemocnění, jako je právě cukrovka.

„Doplněk stravy BGR-34EU je nápomocný zejména u osob s diabetem. Jeho výhodou je, že se může užívat souběžně s jinými léky i spolu s inzulínem. Hodí se také jako preventivní opatření pro pre-diabetiky, osoby s poruchou glukózové tolerance nebo pro osoby s nadváhou,“vysvětluje MUDr. Tomáš Sláma, lékař ze společnosti Aimil Pharmaceuticals. Bylinný doplněk je vhodný též pro vegetariány i vegany a neobsahuje žádná barviva ani sladidla. Základem doplňku stravy BGR-34EU jsou extrakty z účinných rostlin, mezi kterými jsou například dřišťál osinatý, křídlok vakovitý, gymnéma lesní, mořena srdčitá, pískavice řecké seno nebo chebule srdčitá.

Doplněk stravy, který pomáhá regulovat hladinu krevního cukru, pochází z dílny indické firmy Aimil Pharmaceuticals, která byla založena v roce 1984. Centrála pro Evropu vznikla v roce 2016 a sídlí v Brně. Firma se zabývá výrobou a prodejem vlastních ajurvédských produktů.

Dle TZ AIMIL Pharmaceuticals EU s.r.o.

www.bgr34.cz

Autor: MUDr. Olga Wildová