Knižní recenze a anotace

Tři publikace, které vzbudily zájem


Kategorie: Knižní recenze a anotace Aktuality 
27.leden 2017

Počátkem prosince 2016 byly slavnostně pokřtěny a uvedeny na odborný  čtenářský trh tři knihy nakladatelství lékařské literatury Axonite.

Publikace z Edice Review nazvaná: To nejlepší ze současné české medicíny, jejímiž editoři jsou prof. MUDr. Richard Rokyta a prof. MUDr. Cyril Höschl podává dobrý přehled o tom, jaká je současná česká medicína. V publikaci jsou osloveni současní odborníci  daného oboru, kteří v  přehledných statích vzniklých na základě přednášek na VIII. kongresu České lékařské akademie v roce 2015 v Mariánských lázních uvedli nejen mnoho oblastí české medicíny, ale zároveň dost důvodů k tomu si uvědomit, že zdravotní péče v České republice, ačkoliv se jí dá také leckdy leccos vytknout, zůstává stále jednou z nejlepších na světě.

Profesor MUDr. Štěpán Svačina je autorem publikace s názvem Antidiabetika – historie, současnost a perspektivy  (Edice Asclepius), ve které se věnuje veškeré problematice farmakoterapie minulé i současné – jednou z nejdůležitější součástí oboru diabetologie.

Profesor Svačina je rovněž autorem knihy O lidech, medicíně a dění kolem nás z Edice Postřehy. Půvabné, lidské a bezprostřední zachycení současnosti i dob úzce svázaných s historií v medicínském prostředí,  především 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, osloví každého čtenáře.  Součástí knihy jsou fotografie Karla Meistera, které text nejen vynikajícím způsobem ilustrují, ale stávají se samozřejmým jednotným celkem publikace.

Všechny tři publikace se vydaly v jeden čas ke čtenářům. Přejme jim tolik zájmu a úspěchu, které si opravdu zasluhují.

Autor: MUDr. Olga Wildová