Léčivé rostliny


Kategorie: Aktuality Léčivé rostliny 
13.leden 2017

Pravidelně cvičit, zdravě jíst, zhubnout, přestat kouřit, dlouho spát a méně se stresovat. Zdravý životní styl už řadu let patří mezi nejpopulárnější předsevzetí, která si Češi dávají v novém roce. I v tom letošním se řadí mezi favority, které si plánuje dát přibližně třetina lidí. Ve zdravém stylu života mohou být pomocníkem nejen vlastní motivace, ale i bylinky, které k němu neodmyslitelně patří.


Kategorie: Léčivé rostliny Knižní recenze a anotace Aktuality 
26.červen 2014
Pacientský spolek KOPAC, jehož cílem je hájit práva všech pacientů, pro něž je indikováno konopí zahajuje v červnových dnech 2014 své aktivity. Přes legislativní změny, které již více než před rokem v České republice umožnily předepisování léčebného konopí, je totiž léčebné konopí pro pacienty dosud legální cestou zcela nedostupné. (TK 24. června 2014 v Praze.)

Kategorie: Léčivé rostliny 
10.září 2010
Játra jsou výkonnou chemickou stanicí organismu a musí zpracovat vše, co sníme a vypijeme. Zpracovávají tuky, štěpí cukry, obstarávají veškerou látkovou výměnu a vylučují žluč. Jejich zdraví je tak pro stav organismu naprosto zásadní.

Kategorie: Léčivé rostliny 
21.květen 2008
Třicet produktů francouzské společnosti Arkopharma se sídlem v Carros (Nice) dodává od dubna do českých lékáren společnost Expharma s.r.o. Arkokapsle, rozdělené do osmi skupin podle oblasti působení na lidský organismus, jsou novinkou v oblasti fytoterapie na českém trhu. Jejich výroba je též podporována klinickým výzkumem.

Kategorie: Léčivé rostliny 
14.prosinec 2005
O tomto nápoji se říká, že je pomáhá svým pravidelným konzumentům snižovat tělesnou váhu a hladinu cholesterolu v krvi a celkově chránit jejich zdraví.

Kategorie: Léčivé rostliny 
14.listopad 2005
Kanadští výzkumníci zkoumali účinky ženšenu na výskyt nachlazení. Výsledky placebem kontrolované studie byly uveřejněny v říjnovém čísle časopisu The Canadian Journal of Medicine.

Kategorie: Léčivé rostliny 
14.březen 2003
Nad vámi se košatí koruny zelených obrů. Husté listoví, ale žádný stín, zato příjemně osvěžující vůně. Víte, kde jsme?

Kategorie: Léčivé rostliny 
06.březen 2003
Máte slabý zrak? Čichejte k levanduli! Alespoň tak nám zasvěceně radí Petr Ondřej Matthioli ve svém bylináři z roku 1544. Levandule má dodnes široké terapeutické použití. Může nám pomoci při léčbě nespavosti, harmonizuje činnost trávicího traktu.

Kategorie: Léčivé rostliny 
03.leden 2003
Šalvěj lékařská je jedním z téměř 600 rostlinných druhů rodu šalvěj (Salvia L.). Patří do čeledi rostlin hluchavkovitých (Lamiaceae).

Kategorie: Léčivé rostliny 
31.prosinec 2002
Málokterá rostlina v nás vyvolá větší pocit hořkosti než hořec - nemusíme ho ani chutnat, stačí vyslovit jeho jméno. Díky vysokému obsahu hořčin patří mezi typická amara - stomachika.