Léčivé bylinky v těhotenství


Kategorie: Léčivé bylinky v těhotenství 
21.červen 2002
Většině žen se v těhotenství tvoří na kůži strie neboli pajizévky. Dochází k tomu v důsledku rychlého růstu těla, nedostatečné elasticity kůže a v neposlední řadě také jako důsledek hormonálních změn. Jejich tvorbě lze úplně zamezit, nebo ji alespoň zmírnit pravidelnou masáží břicha, stehen, hýždí a prsů speciálním masážním olejem. Nastávající maminky mohou zůstat klidné, protože trhlinky v kůži vzniklé v těhotenství díky masáži většinou v několika měsících po porodu zase zmizí.

Kategorie: Léčivé bylinky v těhotenství 
17.květen 2002
Lidová moudrost říká, že len nechá dítě hladce vyklouznout. Dodnes se doporučuje jako přirozená příprava na porod od 34. týdne těhotenství zařadit do jídelníčku nastávající maminky denně lžíci drcených lněných semínek. Ale pozor! Musí se vydatně zapít, jinak působí opačně a dostavila by se nepříjemná zácpa. Len je slabé laxativum a v uvedeném množství nevyvolá průjem, ale upraví stolici, zlepší střevní peristaltiku a zvýší se tvorba poševního hlenu - neklamná známka blížícího se porodu.

Kategorie: Léčivé bylinky v těhotenství 
03.květen 2002
Těhotenství je neopakovatelné a svébytné období v životě ženy. Pokud chce nastávající maminka používat léčivé byliny, měla by s nimi zacházet jako s léky a být si vždy jista, že jejich používání není kontraindikováno těhotenstvím.

Kategorie: Léčivé bylinky v těhotenství 
03.květen 2002
Od 34. týdne těhotenství do porodu se doporučuje pravidelně pít čaj z listů maliníku (Rubi idaei folium). Experimenty prokázaly tonizující vliv listů maliníku na hladké svalstvo střev a dělohy.