Bylinky k léčbě diabetu


Kategorie: Aktuality Asijská koření Bylinky k léčbě diabetu Léčivé rostliny 
21.březen 2019

Zázvor je v mnoha domácnostech známý jako koření a používá se, jako česnek - spíše k dochucení jídel. Jenže má širší použití právě pro své specifické léčivé vlastnosti. Zázvor lékařský – Zingiber officinale díky svým léčivým účinkům se rychle stal hojně využívanou bylinou.  Indická a čínská tradiční medicína ho využívá nejméně tři tisíciletí. První písemné zmínky pochází již ze 4. století př. n. l., kdy jej hinduista Mahabharata popisuje nejen jako léčivou rostlinu, ale také jako aromatické a poměrně ostré koření vyznačující se neobvyklou chutí.


Kategorie: Aktuality Bylinky k léčbě diabetu Cukrovka 
14.listopad 2018

Na 14. listopadu připadá Světový den diabetu. Upozornit má především na stále se zvyšující počet lidí, kteří tomuto onemocnění podléhají. Vyléčit nelze, ale předcházet nemoci nebo jejím vážným následkům lze přitom často poměrně snadno. Svou úlohu má především vhodná strava a zdravý životní styl. Správnou činnost slinivky břišní ale mohou podpořit i bylinky.


Kategorie: Cukrovka Bylinky k léčbě diabetu Aktuality 
14.listopad 2018

Cukrovka – diabetes mellitus je porucha funkce slinivky břišní Je charakterizována  nedostatkem inzulínu nebo jeho malou účinností. Postihuje více než 5 % obyvatelstva a reálné prognózy upozorňují na její raketový nárůst v populaci Zákeřnost onemocnění spočívá mj. také v tom, že zpočátku může ujít pozornosti. Dokladem je současná situace, kdy nejméně 200.000 lidí dosud o své chorobě neví! Světový den chce proto upozornit na všechna úskalí diabetu, na možnosti prevence i léčby.


Kategorie: Bylinky Ájurvédské medicíny Aktuality Bylinky k léčbě diabetu 
30.srpen 2017

Novinkou na českém trhu je bylinný doplněk stravy upravující hladinu cukru v krvi. Složení výrobku BGR-34EU vychází z indického tradičního lékařství ajurvédy. Pomáhá zejména cukrovkářům, kteří jej mohou užívat souběžně s klasickými léky i inzulínem.


Kategorie: Bylinky k léčbě diabetu 
09.leden 2006
Doktor Michiel L. Bots se svými kolegy z University Medical Center Utrecht zjistil, že mírná konzumace alkoholu má u starších žen ochranný účinek před diabetem 2. typu. Výsledky studie vědci uveřejnili v prosincovém čísle časopisu Diabetes Care.

Kategorie: Bylinky k léčbě diabetu 
05.duben 2002
Pochází ze severní Číny, hojně se rozšířil i v Evropě a Severní Americe jako plevel, a to především na neobhospodařovaných půdách, rumištích, podél komunikací a na čerstvých navážkách.

Kategorie: Bylinky k léčbě diabetu 
08.březen 2002
Jakon roste planě především na východních svazích And, a to v nadmořské výšce do 3 300 metrů, od Kolumbie až po severozápadní Argentinu.

Kategorie: Bylinky k léčbě diabetu 
08.březen 2002
Existuje však pouze několik druhů rostlin, které mají dostatečný obsah polyfruktosanů pro potravinářské i technické využití

Kategorie: Bylinky k léčbě diabetu 
22.únor 2002
Sladkost míšku způsobuje polypeptid monellin, který je 1500–3000krát sladší než sacharóza.

Kategorie: Bylinky k léčbě diabetu 
22.únor 2002
Sladkokyselý míšek má neobvyklý účinek, neboť je schopen po dobu asi 30–60 minut ovlivnit chuťové receptory tak, že veškerá kyselá potrava má po požití sladkou chuť.