Bylinky

           Abecední seznam bylinek           


Kategorie: Aktuality Léčivé rostliny 
13.leden 2017

Pravidelně cvičit, zdravě jíst, zhubnout, přestat kouřit, dlouho spát a méně se stresovat. Zdravý životní styl už řadu let patří mezi nejpopulárnější předsevzetí, která si Češi dávají v novém roce. I v tom letošním se řadí mezi favority, které si plánuje dát přibližně třetina lidí. Ve zdravém stylu života mohou být pomocníkem nejen vlastní motivace, ale i bylinky, které k němu neodmyslitelně patří.


Kategorie: Aktuality Asijská koření 
22.červenec 2016

Ačkoliv se lidé obávají, že je na záchodovém prkénku nejvíce bakterií, například na pracovním stole jich může být až 400krát více. Mýty týkající se udržování hygieny na WC a v koupelně totiž zlidověly natolik, že je již mnoho lidí považuje za pravdivé. 


Kategorie: Aktuality Rostlinné omamné drogy 
18.červenec 2016

Nová studie z USA (Birmingham, Alabama) a z Austrálie (Victoria) svědčí ve funkčních zobrazovacích metodách o zmenšení objemu šedé hmoty mozkové v některých oblastech mozku po jednoměsíčním užívání opioidu – konkrétně morfinu v individuálně nastavených analgetických dávkách. Změny jsou prokazatelné již po několika dnech a byly předběžně publikovány elektronicky v časopise Pain Med 2015, Dec, 26.


Kategorie: Léčivé rostliny Knižní recenze a anotace Aktuality 
26.červen 2014
Pacientský spolek KOPAC, jehož cílem je hájit práva všech pacientů, pro něž je indikováno konopí zahajuje v červnových dnech 2014 své aktivity. Přes legislativní změny, které již více než před rokem v České republice umožnily předepisování léčebného konopí, je totiž léčebné konopí pro pacienty dosud legální cestou zcela nedostupné. (TK 24. června 2014 v Praze.)

Kategorie: Léčivé rostliny 
10.září 2010
Játra jsou výkonnou chemickou stanicí organismu a musí zpracovat vše, co sníme a vypijeme. Zpracovávají tuky, štěpí cukry, obstarávají veškerou látkovou výměnu a vylučují žluč. Jejich zdraví je tak pro stav organismu naprosto zásadní.

Kategorie: Léčivé rostliny 
21.květen 2008
Třicet produktů francouzské společnosti Arkopharma se sídlem v Carros (Nice) dodává od dubna do českých lékáren společnost Expharma s.r.o. Arkokapsle, rozdělené do osmi skupin podle oblasti působení na lidský organismus, jsou novinkou v oblasti fytoterapie na českém trhu. Jejich výroba je též podporována klinickým výzkumem.

Kategorie: Bylinky k léčbě diabetu 
09.leden 2006
Doktor Michiel L. Bots se svými kolegy z University Medical Center Utrecht zjistil, že mírná konzumace alkoholu má u starších žen ochranný účinek před diabetem 2. typu. Výsledky studie vědci uveřejnili v prosincovém čísle časopisu Diabetes Care.

Kategorie: Léčivé rostliny 
14.prosinec 2005
O tomto nápoji se říká, že je pomáhá svým pravidelným konzumentům snižovat tělesnou váhu a hladinu cholesterolu v krvi a celkově chránit jejich zdraví.

Kategorie: Léčivé rostliny 
14.listopad 2005
Kanadští výzkumníci zkoumali účinky ženšenu na výskyt nachlazení. Výsledky placebem kontrolované studie byly uveřejněny v říjnovém čísle časopisu The Canadian Journal of Medicine.

Kategorie: Asijská koření 
26.červenec 2004
Muškátový oříšek nesmi chybět snad v žádné domácnosti.