Klimakterium


Kategorie: Aktuality Klimakterium 
12.duben 2016

Období klimakteria, které nastupuje zpravidla mezi 40. a 50. rokem života ženy, je doprovázeno běžnými i méně známými projevy. Proto bezmála třetina žen ani nepozná, že se menopauza dostavila. Které příznaky nejsou pro přechod příliš typické a v jakých případech je vhodné vyhledat lékaře uvádí ve svém komentáři gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan.


Kategorie: Klimakterium 
06.duben 2006
S prodlužujícím věkem populace, včetně žen, je snaha zdravotníků i farmaceutických firem zajistit kvalitu života. Jedním ze stále živých otázek zůstávají klimakterické projevy žen, které mohou být v četných případech velice obtěžující – pro ženu samotnou, ale i pro její okolí.

Kategorie: Dlouhověkost Klimakterium Zajímavosti 
18.září 2002
Je potěšitelné, že se lidský věk prodlužuje. Podle údajů Českého statistického úřadu se tak děje v České republice rychleji než kdekoli v Evropě.

Kategorie: Klimakterium 
05.srpen 2002
Poslední menstruace představuje významný předěl. Od ukončení pravidelného měsíčního krvácení začíná období označované jako “menopauza” a po jednom roce se z ní stává tzv. postmenopauza.

Kategorie: Aktuality Klimakterium 
17.červenec 2002
Miliony žen na celém světě trpí v mnohaletém období kolem poslední menstruace, tedy menopauzy, různými potížemi, někdy i velmi nepříjemnými.

Kategorie: Klimakterium 
31.leden 2001
Pokud se hovoří o klimakteriu, většinou se myslí především na ženy. Ale i muži mají svůj přechod – andropauzu – a své klimakterium. A i mužům přináší toto období zdravotní potíže.

Kategorie: Klimakterium 
31.leden 2001
Obtíže, které přímo souvisejí s menopauzou – nebo spíše s nedostatkem estrogenů –, mohou během několika let vést až k těžkému poškození zdraví v podobě infarktu myokardu, mozkové mrtvice či zlomenin na podkladě osteoporózy.