Klimakterium


Kategorie: Aktuality Klimakterium Sexuální zdraví 
05.březen 2018

Skutečnost, že se hladina pohlavních hormonů u žen a mužů s věkem snižuje, je všeobecně známá. U mužů není hormonální změna tak zjevná a rychlá jako u žen, ale také by se neměla přehlížet. Každý 5. muž po padesátce trpí výraznějším nedostatkem testosteronu, který nejen že se projevuje řadou obtěžujících příznaků, ale znamená také vyšší riziko závažných onemocnění.


Kategorie: Aktuality Klimakterium 
23.únor 2018

Ačkoliv je menopauza stavem, který přijde v životě každé ženy, její projevy se liší v závislosti na tom, odkud žena pochází. Klimakterium prožívají jinak Evropanky, Asiatky i Američanky. Neliší se však pouze mezi kontinenty, rozdíl najdeme také napříč Evropou.


Kategorie: Aktuality Klimakterium 
12.duben 2016

Období klimakteria, které nastupuje zpravidla mezi 40. a 50. rokem života ženy, je doprovázeno běžnými i méně známými projevy. Proto bezmála třetina žen ani nepozná, že se menopauza dostavila. Které příznaky nejsou pro přechod příliš typické a v jakých případech je vhodné vyhledat lékaře uvádí ve svém komentáři gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan.


Kategorie: Klimakterium 
06.duben 2006
S prodlužujícím věkem populace, včetně žen, je snaha zdravotníků i farmaceutických firem zajistit kvalitu života. Jedním ze stále živých otázek zůstávají klimakterické projevy žen, které mohou být v četných případech velice obtěžující – pro ženu samotnou, ale i pro její okolí.

Kategorie: Dlouhověkost Klimakterium Zajímavosti 
18.září 2002
Je potěšitelné, že se lidský věk prodlužuje. Podle údajů Českého statistického úřadu se tak děje v České republice rychleji než kdekoli v Evropě.

Kategorie: Klimakterium 
05.srpen 2002
Poslední menstruace představuje významný předěl. Od ukončení pravidelného měsíčního krvácení začíná období označované jako “menopauza” a po jednom roce se z ní stává tzv. postmenopauza.

Kategorie: Aktuality Klimakterium 
17.červenec 2002
Miliony žen na celém světě trpí v mnohaletém období kolem poslední menstruace, tedy menopauzy, různými potížemi, někdy i velmi nepříjemnými.

Kategorie: Klimakterium 
31.leden 2001
Pokud se hovoří o klimakteriu, většinou se myslí především na ženy. Ale i muži mají svůj přechod – andropauzu – a své klimakterium. A i mužům přináší toto období zdravotní potíže.

Kategorie: Klimakterium 
31.leden 2001
Obtíže, které přímo souvisejí s menopauzou – nebo spíše s nedostatkem estrogenů –, mohou během několika let vést až k těžkému poškození zdraví v podobě infarktu myokardu, mozkové mrtvice či zlomenin na podkladě osteoporózy.