Knižní recenze a anotace


Kategorie: Aktuality Knižní recenze a anotace 
07.březen 2021

Marcel Nesvadba, David Peřan, Patrik Christian Cmorej

Axonit, edice Asclepius, 2021, vydání první, str. 152

Autoři – praktický lékař a záchranáři předkládají unikátní publikaci v porovnání s ostatními publikacemi zaměřenými na urologii.  Představuje totiž základní přístup k vybraným akutním i chronickým stavům v urologii z pohledu prostředí s omezenými lidskými, diagnostickými i materiálními možnostmi.


Kategorie: Knižní recenze a anotace Aktuality 
10.únor 2021

Marková Daniela, Chvílová Weberová Magdalena a kolektiv :
Předčasně narozené dítě

 

 


Kategorie: Aktuality Knižní recenze a anotace 
16.leden 2021

Paliativa je sice často skloňovaným slovem, ale pro mnoho Čechů je k jejich škodě stále neznámé. Paliativní péče a léčba je totiž velkým pomocníkem ve chvíli, kdy se člověk ubírá ke konci svého života, někdy v řádu let a někdy měsíců či týdnů. Je dobré vědět jaké jsou ještě nejen medicínské, ale i sociální možnosti pomoci, co člověk prožívá a jak být prospěšným svým blízkým i v tomto období.


Kategorie: Aktuality Knižní recenze a anotace 
27.prosinec 2020

Axonit CZ, edice Asclepius, druhé aktualizované a rozšířené vydání 2020, str. 424

Náplň kardiologie i kardiologie samotná se neustálým technickým pokrokem mění, čehož si je sám autor velice dobře vědom. První Kardiologie v praxi se dostala zájemcům do rukou před šesti lety a již současná situace vyžaduje doplnění a aktualizaci.


Kategorie: Knižní recenze a anotace Aktuality 
22.listopad 2020

Jaké to je být ptákem? Třeba rorýsem létajícím rychlostí vyšší než sto kilometrů v hodině? Nebo kivim ploužícím se tmou novozélandské noci? A co se honí hlavou slavíkovi, když si při zpěvu pohrává s tóny? Odpovědi na tyto i na mnoho dalších otázek přináší Tim Birkhead – přední světový ornitolog – v poutavě napsané a vtipné knize Ptačí smysl. Nechte se překvapit poznáním, jak ptáci vnímají svět!


Kategorie: Knižní recenze a anotace Aktuality 
15.listopad 2020

Grada Publishing, a.s., 2020, vydání první, str. 256, překlad Mirka Polová

Na základě autorčiných zkušeností stačí změnit stravu, aby byl člověk zdráv Objevila, že jídlo může skutečně léčit!  Zbavila dokonce své děti alergií a častého užívání antibiotik. A do budoucnosti pravděpodobně i civilizačních chorob – cukrovky a rakoviny.


Kategorie: Knižní recenze a anotace Aktuality 
04.listopad 2020

Nakladatelství Kazda, vychází 6. listopadu 2020, vydání první, str. 352

Představujeme novinku, která právě přichází na trh. Jedná se o otevřenou optimistickou osobní výpověď o tom, jak těžké je zvládnout zármutek a jak ozdravnou moc může mít příroda. Především je to však příběh o domově, který můžeme ztratit, znovu vybudovat i nečekaně objevit.


Kategorie: Knižní recenze a anotace Aktuality 
13.září 2020

Editoři: Štěpán Svačina, Karel Meister

Axonite CZ, edice Postřehy, r. 2020, vydání první, str. 152

Publikace, vydaná při příležitosti 100. výročí narození profesora MUDr.  Ctirada Johna, DrSc., je důstojnou vzpomínkou na vzácného člověka, mimořádnou osobnost, pravého Rytíře českého lékařského stavu, který se zapsal do historie imunologie, medicíny a české vědy.


Kategorie: Knižní recenze a anotace Aktuality 
01.září 2020

Nakladatelství Grada, pod značkou Alferia, r. 2020, vydání první, str.320

Ájurvéda je prastaré indické učení, forma medicíny i prevence, praktikovaná v Indii více než pět tisíc let. Jedná se o jeden z nejstarších a nejucelenějších souhrnů znalostí, které odpovídají na taje lidské existence.  Vychází z pochopení jednoty těla, mysli a ducha jako neměnné součásti přírody. Základní kniha ájurvédy, psaná pro západního čtenáře, rovněž přináší poznání jak lze vyladěním stravy a pomocí rituálů dosáhnout fyzické, emocionální a spirituální rovnováhy.


Kategorie: Knižní recenze a anotace Aktuality 
15.srpen 2020

Nakladatelství Alpress, edice Klokan, 2019, vydání první, str. 200

Eutanázie dospělých osob je v Belgii povolena od roku 2002, v roce 2014 bylo uzákoněno rozhodnutí, které tuto volbu dovoluje i dětem bez ohledu na věk. Yves de Locht, který je lékařem a vykonává lékařskou praxi v Bruselu již bezmála 45 let, umožňuje nevyléčitelně nemocným lidem na jejich přání důstojnou smrt. Pracoval též jako dobrovolník v centru pro prevenci sebevražd, zajímal se o paliativní péči. Po získání speciální kvalifikace provádí od roku 2007 eutanázii.